مدیریت

هيئت مديره مرکز اسناد حقوق بشر ايران از وکلا و متخصصان حقوق بشر ايرانى و غير ايرانى تشکيل شده است. بعضى از آنها حقوق دانان بين‌المللى هستند و برخى تاريخدان و گزارشگرند. اعضاء هيئت مديره به دليل دست‌آوردهاى حرفه‌اى‌شان و تعهدشان در احترام به حقوق بشر در سطح جهانى شناخته شده‌اند. آنها براى کمکى که به اين مرکز مى‌کنند، هيچ گونه مزد يا پاداشى دريافت نمى‌کنند. اعضاء اين هيئت عبارتند از:

هیئت مدیره

ساریتا اشرف، حقوقدان

رئیس هیئت مدیره

سارتا اشرف وکیل متخصص در قوانین بین المللی حقوق بشری و انسانی است. وی فارغ التحصیل دانشگاه آکسفورد و کالج حقوق دانشگاه هاروارد می باشد. سارتا همراه با تیمهای حقوقی کمیسیون بین المللی سازمان ملل جهت تحقیق در لیبی (2012) و هیئت اعزامی سازمان ملل جهت کشف حقیقت در مناقشه غزه (2009)، و همینطور در گزارش گلدستون فعالیت داشته است. وی از سال 2003 تا 2009 به عنوان وکیل مدافع در دادگاه ویژه جهت سیرالئون، و اخیراً نیز به عنوان مشاور حقوقی در دفتر شورای عمومی جهت دفاع در دادگاه جنایی بین الملل حضور داشته است. سارتا به عنوان وکیل مدافع در دیوان گاردن در لندن و همچنین از طرف کانون وکلای انگلستان و ولز و کانون وکلای جمهوری ترینیداد و توباگو برگزیده شده است.

 

اليزابت تي. گري جونيور، (حقوقدان)
نایب رئیس هیئت مدیره

اليزابت تي. گري، مشاور، شاعر، مترجم و محقق مستقلي است که فارغ التحصيل دانشکده ردکليف دانشگاه هاروارد مي‎باشد. همراه با پروفسور راجر فيشر، مدير پروژه مذاکره هاروارد و از نويسندگاه «رسيدن به بله»، وي شرکت «اداره درگيري» را تأسيس نمود که شرکت مشاوره کوچکي مي‏باشد و به اشخاص و موسسات کمک مي‏کند تا بتوانند مذاکرات پيچيده انجام دهند. تخصص ويژه وي در به وجود آوردن و اداره کردن اتحاديه بين شرکتها مي‏باشد. وي همچنين مدير اصلي و شريک اداري «شرکاي مديريت اتحادها» بين سالهاي 1999 و 2004 بود. وي ضمن زندگي و سفر در خاورميانه و آسياي جنوبي در دانشگاه هاروارد زبانهاي اردو و فارسي آموخته است. وي همچنين بين سالهاي 1975 – 1976 به عنوان کمک محقق در دانشگاه اصفهان کار کرده است. ترجمه او از اشعار شاعر معروف ايراني حافظ شيرازي توسط انتشارات وايت کلاود در سال 1995 چاپ شده و در موزه ساکلر در واشنگتن دي. سي. و ساير سالنها به نمايش در آمده‏اند.

 

آدريانا اوديس، حسابدار (مدير اداري گروه کارداني مديريت تجاري)
رئيس کميته مالي

آدريانا اوديس مدير اداري گروه کارداني مديريت تجاري در دنبري، کانتيکت مي‏باشد که مديريت مالي شرکتهاي کوچک و نيمه بزرگ را، در محل شرکت يا خارج از شرکت فراهم مي‏کند. وي داراي پروانه حسابداري بوده و در ايالت کانتيکت بيش از 15 سال سابقه کار در برنامه‏ريزي مالي و آناليز بودجه کاري و آموزش و تهيه نرم افزارهاي حسابداري و مالي دارد.

 

دکتر رامين احمدى، (پروفسور پزشکى بالينى، دانشکده پزشکى دانشگاه ييل - Yale University) 

دکتر احمدى استاديار بالينى در دانشکده پزشکى ييل، و بنيان‌گذار مرکز بهداشت و حقوق بشر گريفين مى‌باشد. وى به عنوان نماينده پزشکان مدافع حقوق بشر در چچن، موارد نقض حقوق بشر را تحقيق و مستند کرد. دکتر احمدى در پروژه‌هاى مختلف حقوق بشرى و بهداشت عمومى در نقاط مختلف دنيا، مانند تيمور شرقى، نيکاراگوا، اوگاندا، سرى لانکا و گويانا، شرکت کرده است. دکتر احمدى دو کتاب شعر، مقالات متعدد و داستانهاى کوتاهى به فارسى و انگليسى منتشر کرده است. وى همچنين کتابى درباره عباس اميرانتظام، که قديمى‌ترين زندانى عقيدتى ايرانى است، نوشته است.

 

دکتر پيام اخوان، دکتراى حقوق (استاد ارشد حقوق بين‌الملل، دانشگاه مک گيل- McGill University) 

دکتر اخوان استاد حقوق بين‌الملل در دانشکده حقوق دانشگاه مک گيل و عضو مرکز وکلاى ايالت نيويورک است. وى سابقاً مشاور حقوقى دفتر دادستانى دادگاه جنايى بين‌المللى يوگوسلاوى سابق در لاهه (2000-1994) بود. وى همچنين در بوسنى و هرزگوين، کامبوج، گواتمالا، تيمور شرقى و رواندا با سازمان ملل همکارى داشته و اولين مقاله سازمان ملل درباره پيشگيرى از نسل کشى را تهيه کرده است. دکتر اخوان در نشريات طراز اول تحقيقاتى درباره حقوق بين‌الملل و حقوق بشر مقالات متعددى به چاپ رسانيده است و در دانشگاه‌هاى تورنتو، دانشکده حقوق دانشگاه ييل و دانشگاه ليدن در هلند به عنوان استاد مهمان تدريس کرده است.

 

 

لارا ديکينسون، حقوقدان (پروفسور فاونديشن، دانشکده حقوق ساندرا د. اوکانر، دانشگاه ايالتي آريزونا) 

لارا ديکينسون پروفسور حقوق رتبه فاونديشن، دانشکده حقوق ساندرا د. اوکانر، دانشگاه ايالتي آريزونا مي‎باشد. پيش از گرفتن اين سمت، وي پروفسور حقوق دانشکده حقوق دانشگاه کانتيکت بود. پروفسود ديکينسون فارغ التحصيل دانشگاه هاروارد و دانشکده حقوق ييل مي باشد. او منشي حقوقي قاضي دوروتي نلسون در دادگاههاي تجديدنظر فدرال شعبه 9 ايالات متحده، هري بلکمون و استفان جي. بريير در دادگاههاي فدرال ايالات متحده بود. وي همچنين به عنوان استاد دعوي قضايي در مرکز حقوق دانشگاه جرج تاون فعاليت کرده است. قبل از ورود به جمع اساتيد دانشگاه کانتيکت، او مشاور ارشد هارولد هونگجو کو، مشاور سابق وزير امور خارجه در امور دموکراسي، حقوق بشر و کار بود.

 

لارنس داگلاس، حقوقدان (پروفسور حقوق، حقوق الهي و تفکر اجتماعي، دانشگاه آمهرست) 

لارنس داگلاس پروفسور رتبه جيمز جي. گاسفورد حقوق، حقوق الهي و تفکر اجتماعي، دانشگاه آمهرست مي‎باشد. او ليسانس خود را از دانشگاه براون و فوق ليسانس خود را از دانشگاه کلمبيا گرفته است و همچنين داراي مدرک حقوق از دانشگده حقوقو دانشگاه ييل مي‏باشد. او سه کتاب نوشته است: «خاطره قضاوت: نوشتن تاريخ و حقوق در محاکمه هالوکاست» (انتشارات دانشکده ييل، 2001) که تحقيق بسيار ارزشمندي درباره جنايات جنگي است، «هوش و بي منطق بودن» (سيمون و شوستر، 2004) که کتابي فکاهي است درباره فرهنگ امروزه با همکاري الکساندر جورج، و «فجايع» (انتشارات آدر، 2006، هالوکاست، 2007) که يک رمان مي‏باشد. وي کمک ويراستار هشت کتاب که توسط انتشارات استانفورد چاپ شده‏اند مي‏باشد. مقالات وي در مجلات و روزنامه هاي مختلفي مانند مجله حقوقي دانشگاه ييل، واشنگتن پست، و لس آنجلس تايمز چاپ شده‏اند. وي مرتباً براي تاريخچه آموزش عالي و ضميمه ادبي تايمز مقاله مي‏نويسد. هم اکنون، وي مشغول کار روي کتابي درباره زندگي فرهنگي جنايات جنگي پس از وقوع آنها است که قرار است توسط انتشارات دانشگاه پرينستون چاپ بشود.

 

اون ام. فيس، حقوقدان (پروفسور طراز اول دانشکده حقوق دانشگاه ييل Yale University) 

اون فيس در سال 1965 به عضويت مرکز وکلاى نيويورک پذيرفته شده و از سال 1967 در دانشکده حقوق دانشگاه ييل استاد بوده است. حوزه علايق تحقيقاتى آقاى فيس شامل سلسله مراتب حقوقى، دادگاه عالى، آزادى بيان، برابرى، عدالت همگانى، تئورى حقوق، غرامت، حقوق و پيشرفت و مطالعه تطبيقى قوانين اساسى است. پروفسور فيس نوشته‌هاى متعددى دارد که از جمله کتابهاى اخير وى: قانون، چنان که مى‌توانست باشد (2003)، راهى بر اى خروج: محلات فقير آمريکا و ميراث نژاد پرستى (2003) و جامعه اي برابر (1999)، را مى‌توان نام برد.

 

جاناتان فريمن، حقوقدان (استاد مهمان در دانشکده حقوق دانشگاه ييل -Yale University) 

آقاى فريمن مدرک حقوق خود را در سال 1998 از دانشگاه ييل گرفت. اسم ايشان، به دليل کارهاى استينافى‌شان در دو سال آخر (2007 و 2006) در کتاب بهترين حقوقدانان آمريکا چاپ شده است. آقاى فريمن همچنان در دفتر ويگينر و دِينا مشاور حقوقى است و عموماً بر استيناف دعوى و بين‌المللى تمرکز مى‌کند. هفته نامه تريبون حقوقى ايالت کانتيکت که به ايشان جايزه وکالت حقوقى را داده بود، آقاى فريمن را "رهبرى در حقوق" خواند. موکلان ايشان شامل حوزه پاديلا (Jose Padilla)، انجمن کاتو (Cato Institute)، بنياد سوروس (Soros Foundation) و انجمن جامعه باز (Open Society Institute)، دولت کانادا، دانشگاه ييل و شمار ديگرى از اشخاص و ادارات دولتى و خصوصى هستند.

 

کریستفر جی کلتل کارشناس حقوقی (عضو سازمان حرفه ای رابینوویتز، بوودین، استاندارد،کرینسکی و لیبرمن)

کریستفر جی کلتل، یکی از اعضای بنیاد حقوقی رابینوویتز، بوودین، استاندارد،کرینسکی و لیبرمن است که در این بنیاد به کار بر روی اعمال اصلاحیه ی نخست (قانون اساسی ایالات متحده) و موارد استینافی می پردازد و به شماری از رسانه ها، انتشارات و مشتریان هنری خود مشاوره می دهد. آقای کلاتل و بنیاد او نمایندگی شماری از رهبران خارجی را به عهده دارد و تجربیات ویژه ای در مورد قوانین مربوط به اعمال تحریم های اقتصادی دولت آمریکا دارد. در دوران خدمت وی در هیئت مدیره ی بنیاد مگنوم، آقای کلاتل تجربیات ویژه ای در سیاست گزاری و اداره ی مواد بایگانی شده و مستند سازی نقض حقوق بشر یافت. او مدرک حقوق خود را در سال 1999 از مدرسه ی حقوق دانشگاه ییل دریافت کرد.

 

آندريا کريستي پيتزيکوني، ليسانسه

آندريا کريستي پيتزيکوني فارق التحصيل دانشگاه ييل و مدير سابق توسعه هاي جزيي براي دانشگاه ييل مي‎باشد. در سال 2003، خانم پيتزکوني به عنوان يکي از 24 محقق گيتس براي تحصيل در دانشکده کمبريج انگلستان انتخاب شد. وي در آنجا به تحقيق درباره فوايد انتقال مدارس دولتي شهري به مراکز اداري پرداخت. خانم پيتزکوني توسط شرکت دارايي گروسونور براي به وجود آوردن استراتژي توسعه در بازارهاي واشنگتن دي.سي. و سان فرانسيسکو انتخاب شد. خانم پيتزکوني در سال 2004 به آمريکا بازگشت و شرکت کريستي – وارک را تأسيس نمود. در سال 2005، جايزه «ستاره صعودي» توسط بيزنس نيوهيون به وي براي فعاليت او در پروژه جانسون سايمون داده شد. پيتزکوني داراي اجازه نامه تحليل مالي بوده و عضو انستيتو زمينهاي شهري مي‏باشد.

 

ماریته شاک، (عضو پارلمان اروپا)

ماریته شاک عضو هلندی پارلمان اروپا از حزب سیاسی دموکرات 66 و گروه سیاسی اتحاد لیبرالها و دموکراتها برای اروپا می‎باشد.

او در کمیته امور خارجی، یعنی جایی که وی بر روی خط مشی محلی، خط مشی‎‎های حقوق بشر و ایران تمرکز دارد مشغول خدمت است. ماریته عضو هیات نمایندگی برای ارتباط با ایالات متحده و عضو علی‎البدل هیات نمایندگی کشورهای بالکان می‎باشد. ایشان همچنین موسس بین‎الگروه پارلمان اروپا در رسانه‎ها و فناورری جدید می‎باشد. ایشان در کمیته فرهنگ، رسانه، تحصیلات، جوانان و ورزش بر روی دستور کار دیجیتال اروپا کار می‎کنند. ایشان قبل از اینکه به پارلمان اروپا بپیوندند، به عنوان مشاور مستقل دولتها، دیپلماتها، تجار و سازمانهای غیر دولتی در مسائل اقیانوس اطلس، تنوع و کثرت گرایی، امور شهری و حقوق بشر و اعتلاف فعالیت می‎کردند.

کاوه شهروز ، حقوقدان،

کاوه شهروز حقوقدان و ساکن تورنتو است و تخصص او در زمینه مطابقت عملکرد شرکتها با معیارهای بین المللی حقوق بشر می باشد. او پیشتر به عنوان وکیل معاملات در دفتر حقوقی بین المللی کلیری گاتلیب ستین و همیلتون که شعبه اصلی آن در نیو یورک است مشغول به کار بود. همچنین او پیشتر به عنوان مشاور عالی سیاستگذاری در وزارت امور خارجه و تجارت بین الملل کانادا اشتغال داشت و تمرکز او در مورد نقش کانادا در شورای حقوق بشر سازمان ملل بود. کاوه مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه تورنتو و مدرک حقوق خود را از دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد دریافت کرده است. او در دانشگاه هاروارد سردبیر ژورنال حقوق بشر هاروارد بود. مقاله های او در مورد حقوق بشر و به خصوص در مورد زندانیان سیاسی ایران در ژورنال حقوق بشر هاروارد و همچنین در بی بی سی منتشر شده اند. او به عنوان کارشناس در مورد مسائل حقوق بشر در رسانه های گوناگون کانادایی حضور یافته است. او همچنین در برابر کمیته امور خارجی سنای کانادا در مورد روابط ایران و کانادا شهادت داده است.

 

برای دریافت آخرینها ثبت نام کنید

ما را دنبال کنید