صفحه اصلی | Persian | اخبار | اطلاعيه رسمى | مرکز اسناد حقوق بشر ایران به راد سنجابی به عنوان مدیر اجرایی خیر مقدم می گوید

مرکز اسناد حقوق بشر ایران به راد سنجابی به عنوان مدیر اجرایی خیر مقدم می گوید

23 تیر 1393

نیو‌هیون، کانکتیکت— مرکز اسناد حقوق بشر ایران انتصاب راد سنجابی به عنوان مدیر اجرایی جدید این مرکز را اعلام می‌نماید. آقای سنجابی از تاریخ 10 مرداد مدیریت اجرایی مرکز اسناد حقوق بشر ایران را بر عهده خواهد گرفت.

کاوه خشنود، رئیس هیئت مدیره مرکز اسناد حقوق بشر ایران در این مورد گفت: «ما با خوشحالی به آقای سنجابی، مدیر اجرایی جدید مرکز اسناد حقوق بشر ایران، خوش آمد می‌گوییم. تسلط او بر تاریخ ایران و مسائل روز حقوق بشر به ما کمک شایانی خواهد کرد. در این زمان که تعامل بین‌المللی با حکومت ایران افزایش پیدا کرده است، دانش عمیق آقای سنجابی در مورد مسائل ایران به ما کمک خواهد کرد  تا به اهداف حقوق بشری خود که به نفع جامعه مدنی ایران و مردم ایران است برسیم.»

آقای سنجابی پس از دریافت فلوشیپ حقوق بشر بنیاد روبینا در دانشکده حقوق دانشگاه ییل مجددا به مرکز اسناد حقوق بشر ایران می‌پیوندد. آقای سنجابی که پیشتر به عنوان تحلیلگر حقوقی در مرکز اسناد حقوق بشر ایران مشغول به کار بود، در طی تحقیقات میدانی در اروپا، کانادا و مالزی به جمع‌آوری اسناد و مصاحبه با بازماندگان آزار و اذیت قومی و مذهبی و دیگر موارد نقض حقوق بشر توسط حکومت ایران پرداخته بود. تهیه اخبار و گزارشهایی جامع در مورد حقوق اقلیتها، انتخابات آزاد و عادلانه و وضعیت زندانیان سیاسی در ایران از دیگر فعالیتهای آقای سنجابی در طی اشتغال وی در مرکز اسناد حقوق بشرایران به شمار می‌روند. همچنین آقای سنجابی به نمایندگی از مرکز اسناد حقوق بشر ایران در کنفرانسهایی درآفریقای جنوبی، ترکیه و آلمان شرکت کرده است.

آقای سنجابی تحصیلات خود در مقطع کارشناسی را در دانشگاه ییل و با تمرکز بر تاریخ اقتصاد و خاور میانه مدرن به اتمام رسانده است. وی همچنین مدرک دکترای حقوق خود را از دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیز اخذ نموده است. پیش از پیوستن به مرکز اسناد حقوق بشر ایران، آقای سنجابی در هند و کامبوج به فعالیت در مورد فساد اداری و ضعف حاکمیت قانون در ارتباط با توسعه اقتصادی مشغول بود. وی همچنین در روسیه به تدریس دروسی در مورد روابط و تجارت بین الملل  پرداخته است.

 آقای سنجابی مدیریت اجرایی مرکز اسناد حقوق بشر ایران را از خانم گیسو نیا تحویل خواهد گرفت. خانم نیا از آبان 1393 به کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران خواهد پیوست.

مرکز اسناد حقوق بشر ایران موسسه‌ای غیرانتفاعی است که در سال 1383 توسط گروهی از پژوهشگران، فعالان حقوق بشرو تاریخدانان تاسیس شد. کارمندان این مرکز وکلا و پژوهشگران حقوق بشر می‌باشند که مسئول تهیه گزارشهای جامع و کامل از وضعیت حقوق بشر در ایران از زمان انقلاب تاکنون می‌باشد. هدف این مرکز تشویق گفتگوی آگاهانه بین محققین و عموم مردم در داخل و خارج از ایران می‌باشند. گزارشهای حقوق بشری و آرشیوی اسناد حقوق بشر این مرکز    برای دسترسی و آموزش عموم موجود می‌باشند. www.iranhrdc.org در پایگاه اطلاعاتی آن

برای اطلاعات بیشترلطفا با مرکز اسناد حقوق بشر ایران تماس بگیرید.

تلفن: 2218-772 (203)

info@iranhrdc.org

به اشتراک بگذارید:
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد