صفحه اصلی | Persian | اخبار | اطلاعيه رسمى | مرکز اسناد حقوق بشر ایران به خانم ساریتا اشرف، رئیس هیئت مدیره جدید این مرکز، خیر مقدم می‌گوید

مرکز اسناد حقوق بشر ایران به خانم ساریتا اشرف، رئیس هیئت مدیره جدید این مرکز، خیر مقدم می‌گوید

مرکز اسناد حقوق بشر ایران به خانم ساریتا اشرف، رئیس هیئت مدیره جدید این مرکز، خیر مقدم می‌گوید

 

 

 

24 شهریور 1394

 

(نیو هیون)—ساریتا اشرف به عنوان رئیس جدید هیئت مدیره مرکز اسناد حقوق بشر ایران انتخاب شده است. وی از فروردین 1391 عضو هیئت مدیره این مرکز بوده است.

 

ساریتا متخصص حقوق بین‌الملل در امور کیفری، انساندوستانه و حقوق بشر است. او وکیل دادگستری بوده و دارای پروانه وکالت از کانون وکلای انگلستان و ولز و همچنین کانون وکلای جمهوری ترینیداد و توباگو است. در سالهای 2013 و 2014 ساریتا از سوی موسسه چیمبرز و پارتنرز در بریتانیا به عنوان وکیل برجسته در زمینه حقوق بین‌الملل کیفری شناخته شده است.  

ساریتا دارای تجربه زیادی از کار کردن در کمیسیونهای تحقیق سازمان ملل و بررسی و مستند کردن نقض حقوق بین‌الملل در جریان درگیری ها است. ساریتا همچنین در دادگاه ویژه سیرالئون به عنوان وکیل و در دادگاه کیفری بین‌المللی به عنوان مقام حقوقی مشغول به کار بوده است. وی دوره آموزشی فعالیت در محیط نامساعد را گذرانده و از سوی وزارت توسعه بین‌المللی بریتانیا به عنوان متخصص غیرنظامی قابل اعزام شناخته می‌شود. ساریتا همچنین عضو  برنامه پیشگیری از خشونت جنسی بریتانیا است. 

ساریتا پژوهشگر شونینگ بوده و همچنین در سال 2015-2014 محقق واسرستاین در دانشکده حقوق هاروارد است. او عضو مجتمع حقوقی گاردن کورت لندن است. این مجتمع حقوقی یکی از مهمترین مجتمعهای حقوق بشری در بریتانیا است. اوئن فیس، استاد دانشکده حقوق ییل و عضو بلند‌مدت هیئت مدیره مرکز اسناد حقوق بشر ایران گفت: «تجربه ساریتا که در طول سالهای طولانی به دست آمده و همچنین شرکت فعال وی در گفتمان بین‌المللی حقوق بشر نقاط قوت مرکز اسناد حقوق بشر ایران را تقویت خواهد کرد. ما از اینکه ساریتا ریاست هیئت مدیره ما را برعهده گرفته است بسیار خوشحال هستیم. این سازمان به تحقیق در مورد وضع رو به وخامت حاکمیت قانون در جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد داد.»  

مرکز اسناد حقوق بشر ایران موسسه‌ای غیرانتفاعی است که در سال 1383 توسط گروهی از پژوهشگران، فعالان حقوق بشرو تاریخدانان تاسیس شد. کارمندان این مرکز وکلا و پژوهشگران حقوق بشر می‌باشند که مسئول تهیه گزارشهای جامع و کامل از وضعیت حقوق بشر در ایران از زمان انقلاب تاکنون می‌باشد. هدف این مرکز تشویق گفتگوی آگاهانه بین محققین و عموم مردم در داخل و خارج از ایران می‌باشند.  

گزارشهای حقوق بشری و آرشیوی اسناد حقوق بشر این مرکز در پایگاه اطلاعاتی آن  www.iranhrdc.org   برای دسترسی و آموزش عموم موجود می‌باشند.

 

برای اطلاعات بیشترلطفا با مرکز اسناد حقوق بشر ایران تماس بگیرید. 

تلفن: 2218-772 (203)

info@iranhrdc.org

 

 

 

به اشتراک بگذارید:
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب:

مرکز اسناد حقوق بشر ایران, ساریتا اشرف