صفحه اصلی | Persian | اخبار | در ایران | بدرفتاری و اجبار صادق قیصری به امضای برگه‌هایی که از محتوایش اطلاع ندارد

بدرفتاری و اجبار صادق قیصری به امضای برگه‌هایی که از محتوایش اطلاع ندارد

بدرفتاری و  اجبار صادق قیصری به امضای برگه‌هایی که از محتوایش اطلاع ندارد

 

 

 

20 اردیبهشت 1390

صادق قیصری، روزنامه نگار، در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ در درگیری‌های بین نیروی انتظامی و دراویش گنابادی دستگیر شد. یک منبع مطلع که با مرکز اسناد حقوق بشر ایران در این مورد صحبت کرد شرایط سخت وی را شرح داد.

 

قیصری، که خود درویش نیست، پس از بازداشت به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و سپس در بازداشتگاه پلیس آگاهی خیابان شاپور به هوش آمد. او جزئیات آنچه پس از بازداشت تا زمان به هوش آمدنش به وقوع پیوسته را به دقت به یاد نمی‌آورد.او پس از دو روز بازداشت در آگاهی شاپور به ندامتگاه تهران بزرگ در فشافویه منتقل شده است.

 

بر اساس گفته‌های این منبع مطلع، آقای قیصری در فشافویه مورد ضرب و شتم شدیدی قرار گرفته است. ماموران آقای قیصری را به صورت روی زمین خوابانده و پای خود را روی کتف او قرارداده و یکی از دست‌هایش را پیچانده‌اند. آنها همزمان آقای قیصری را مجبور کردند که با دست دیگر برگه‌هایی را امضا کند.  آز آنجایی ‌که عینک آقای قیصری از وی گرفته شده بوده، او نمی‌داند که چه برگه‌هایی و با چه مضمونی امضا کرده است. اتهامات علیه صادق قیصری مشخص نیست.

 

  به غیر از امضای اجباری، ضربات شدیدی به سر آقای قیصری وارد شده که موجب شکستگی دندان وی شده است.  همچنین آقای قیصری در ادرار خود خون مشاهده کرده است. او همچنین گفته که کلیۀ  وی صدمه دیده است.

 

ماموران زندان همچنین آقای قیصری را وادار به مصرف ۱۳ قرص در شبانه‌روز (ده قرص در شب و سه قرص در روز) کرده‌اند.  صادق قیصری اطلاعی از ماهیت این داروها ندارد. او همچنین بیش از بیست تشنج داشته است.

 

به گفتۀ وکیل صادق قیصری دادگاه انقلاب به علت تعداد زیاد افراد بازداشت شده هنوز برای دستگیرشدگان ۳۰ بهمن پرونده تشکیل نشده است.  بنا بر گزارشهای رسانه‌های مختلف بیش از ۳۰۰ درویش گنابادی همچنان در بازداشت بسر می‌برند.  به گفتۀ منبعی که با مرکز اسناد حقوق بشر ایران صحبت کرده است بین ۷۰ تا ۸۰ زندانی در یک سلول به‌سر می‌برند.

 

 

به اشتراک بگذارید:
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب:

صادق قیصری