صفحه اصلی | Persian | اخبار | مناسبت ها | همایش مطبوعاتی مرکز اسناد حقوق بشر ایران

همایش مطبوعاتی مرکز اسناد حقوق بشر ایران

مرکز اسناد حقوق بشر منتشر می‎کند «عواقب خشونت‎بار: انتخابات 1388 و سرکوب مخالفان در ایران»

به همراه شادی صدر و پیام اخوان

نیویورک مرکز اسناد حقوق بشر ایران امروز گزارش «عواقب خشونت‎بار: انتخابات 1388 و سرکوب مخالفان در ایران» را در کنفرانسی خبری در دفتر وکالت هیوز، هُبارد و ریید منتشر می‎کند. این گزارش کاملترین مدرک نقض حقوق بشر در ایران از پس از انتخابات ریاست جمهوری 1388 تا امروز می‎باشد

گزارش به مستندسازی مفصل ده‎ها مورد نقض حقوق بشر شهروندان ایرانی و خارجی—شامل ضرب و شتم، آدم ربایی، تجاوز و قتل—پرداخته و مسئولیت مرتکبین تحت قوانین ایران و بین‎المللی را بررسی می‎کند.

«عواقب خشونت‎بار: انتخابات 1388 و سرکوب مخالفان در ایران» بر اساس ده‏ها مصاحبه توسط مرکز اسناد حقوق بشر با فعالان، متخصصان، و قربانیان سرکوب دولت نوشته شده است و از بیشتر شهود به دلایل امنیتی با نام مستعار یاد شده است. داستانهای شخصی از اعتراضات بعد از 22 خرداد و دادگاه‎های نمایشی متعاقب آن گویای استفاده آشکار از نیروی مفرط، عدم محافظت از حق حیات اشخاص، و قتل توسط اعضای دولت ایران که در گزارش نام برده شده‎اند می‎باشند. با توجه به تلاش بیش از اندازه دولت ایران برای مخفی نگاه داشتن و خدشه‎دار کردن این مدارک، این گزارش همچنین به مقایسه شهادتنامه‎ها با گزارشها در اخبار رسمی منتشر شده توسط دولت ایران و سایر رسانه‎های جهانی می‎پردازد.

موارد نقض آشکارای حقوق بشر که در «عواقب خشونت‏بار: انتخابات 1388 و سرکوب مخالفان در ایران» مستند شده است نیازمند توجه جدی می‏باشند. به منظور بررسی این گزارش، مرکز اسناد حقوق بشر ایران از دو مغز متفکر و منحصر به فرد ایرانی، شادی صدر و پیام اخوان، دعوت کرده است. خانم صدر و آقای اخوان به بحث پیرامون انتخابهای موجود از نظر حقوق ایران و حقوق بین‎الملل، و همچنین هزینه و منفعت مسئول شناختن مرتکبین خواهند پرداخت.

به اشتراک بگذارید:
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

برچسب:

Persian Videos, پيام اخوان, شادی صدر